top of page
Vyhledat

Co dělat, když vás bolí bradavky při kojení?

Bolestivost bradavek může mít různou příčinu a vždy je vhodné se obrátit na laktační poradkyni, která vám pomůže přijít na příčinu a odstranit jí. Co ale dělat v mezičase?


Nechejte bradavky dýchat. Vyvarujte se vložkám do podprsenky, přiléhavým trikům, ideálně nechejte bradavky volně dýchat. Situace je jiná, pokud máte vazospasmus (bílá bradavka po kojení).


Nemazejte bradavky lanolinem. Pokožka pak nemůže dýchat a ranka nemá vůbec šanci se zahojit, je jakoby udušená.


Neumývejte bradavky před kojením. Toto opravdu nemá žádný opodstatněný důvod. 


Nemazejte bradavky kokosovým olejem.


Jednou denně namazejte bradavky genciánkou, kterou volně koupíte v lékárně. Doplňte olivovým olejem.


Po každém kojení můžete na bradavky nanést výtažek z grapefruitového semínka. Lze použít na bradavky jako kapky nebo zředit poměrem 1:1 (případně nižší koncentraci) s vodou. Následně po zaschnutí namazejte bradavky olivovým oleje a nesmývejte.  


Ranka ani nemusí být vidět. Spoustu žen například zaskočí bolest ve druhém těhotenství, kdy kojí prvorozené dítě. Často je to způsobeno právě mikrotrhlinkami, které sice nejsou vidět, avšak kojení je kvůli nim až neúnosné. 


Ano, bolavé bradavky jsou peklo a proto je vhodné je začít řešit okamžitě. V případě nevhodné léčby mohou trvat týdny a ranka se může prohlubovat. Řešení tady ale vždy existuje a vždy se dají bradavky vhodnou léčbou vyléčit. 


Máte zkušenosti s bolestivostí bradavek? 

0 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Máte uzliny nebo boule v podpaždí?

Některým ženám se v těhotenství nebo po porodu objevují v podpaždí takové hrbolky. Jsou bolavé, vypadají jako nateklé uzliny. Jedná se o přídavnou mléčnou žlázu, která nemá propojení s prsem. Ačkoliv

Jak docílit správného přisátí?

Správné přisátí je klíčové pro vás i pro miminko. Díky správnému přisátí se zlepšuje tvorba mléka, miminko vydatně pije a prospívá. Zároveň léčí poraněné bradavky a je prevencí bolavých bradavek. Je n

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page