top of page
Vyhledat

Jak docílit správného přisátí?

Správné přisátí je klíčové pro vás i pro miminko. Díky správnému přisátí se zlepšuje tvorba mléka, miminko vydatně pije a prospívá. Zároveň léčí poraněné bradavky a je prevencí bolavých bradavek.

Je naprosto v pořádku, když miminko při kojení usíná, je to koneckonců jedna z funkcí kojení.

Jak vypadá správné přisátí?

💛 Hlavičku miminka chytnete do dlaně, 4 prsty jsou slepené a směrují na jednu stranu, palec směřuje na druhou stranu. Není mezera mezi vaší dlaní a hlavičkou miminka.

💛 Hlavička miminka je v mírném záklonu, zadeček miminka je u těla matky, tím také dochází k záklonu. Bradička je zabořená do prsu. Je to stejné, jako když pijete ze skleničky, také potřebujete mít hlavu v mírném záklonu.

💛 Zadeček si vyložíte na předloktí, tělíčko je mírně nachýlené nahoru.

💛 Miminku nejsou vidět koutky úst.

💛 Horní ret směřuje k bradavce.

💛 Mezi nosem miminka a prsem je prostor přibližně na jeden prst.

💛 Miminko není přisáté jen na bradavce, je přisáté na dvorci. Tomu se říká asymetrické přisátí, kdy dolní ret miminka pokrývá větší část dvorce než horní ret.

💛 Tělíčko miminka je v jedné rovině, leží na vašem předloktí. Zadeček je nejtěžší, proto je důležité ho podpírat loktem.

💛 Miminko nedržíte za krk, držíte hlavičku.

Správného přisátí nelze docílit, pokud je miminko v zavinovačce. Stejně tak kojící polštáře jsou zcela zbytečné a spíš škodí správnému přisátí. Pokud si chcete vypodložit ruku, postačí úplně obyčejný polštář.

Na webu Mamila najdete názorné fotky a videa správného přisátí.

Stejně tak důležité je poznat, jestli miminko pije nebo jen “dudlá” bez pití. To se pozná podle pauz v bradě. Miminko hýbe bradou a pak má pauzu. A pak zase hýbe bradičkou a pije a zas má pauzu.

12 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Máte uzliny nebo boule v podpaždí?

Některým ženám se v těhotenství nebo po porodu objevují v podpaždí takové hrbolky. Jsou bolavé, vypadají jako nateklé uzliny. Jedná se o přídavnou mléčnou žlázu, která nemá propojení s prsem. Ačkoliv

Jak jsem (ne)kojila s kloboučky

Můj první porodu byl tak trochu jako ledová sprcha. Rodila jsem v Podolí, vyvolávaným porodem jen proto, že jsem měla po termínu a porod nepřekvapivě skončil akutním císařem. Syna jsem viděla po 7 hod

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page