top of page
Vyhledat

Jak je to s tou kolikou?

Mnoho miminek pláče a velmi často pak rodiče řeší bolest bříška. Tak se na to pojďme podívat.

Časté kojení nezatěžuje bříško, ani nemůže miminku ublížit. Mýtus, že se musí nejdřív mléko strávit a až pak se může miminko nakojit, ve společnosti stále panuje. Miminko je z dělohy zvyklé na konstantní přísun živin. A pokud se kojí často, je to jedině dobře. Mateřským mlékem se miminko nikdy nepřejí. Kolikrát miminko pláče a zaměňuje se to za koliku, protože se nekojí dostatečně.

Stejně tak kojící žena může jíst vše. Neplatí, že po květáku nebo po čočce bude miminko bolet bříško. Mateřské mléko se tvoří z krve. Není důvod držet speciální dietu.

Mnohdy rodiče vyzkouší i nespočet kapek na bolení bříška, často je berou i “preventivně” na doporučení pediatra. Studie ale prokazují, že kapky nepomáhají. Na co se zaměřit?

🫧 Miminko je vydatně kojené. Velmi často miminka pláčou, protože se ještě nenakojila tak, jak potřebují. Pomáhá správné přisátí, aby tvorba mateřského mléka byla dostatečná a časté kojení.

🫧 Nedáváme miminko odkrknout. Není to potřeba. Taky jeden z častých mýtů.

🫧 Hlídáme spánkový management. Často miminko se budí třeba po přeložení do postýlky. Spánek a kojení spolu úzce souvisí. Pokud je miminko přetažené, uspávání se může změnit v bojovku. Pomáhá šátek, nosítko a společné spaní. Také může být přestimulované a uspávání je taky složitější.

🫧 Miminko se potřebuje vyprázdnit. Velmi pomáhá nechat miminko bez plenky. Snadněji se nakojí a kolikrát pomůže už jen to, že sundáme plenku.

🫧 Miminku chybí náruč rodiče. Mnoho rodičů si myslí, že nakojené miminko si bude samo hrát. Miminko ale i tak má potřebu kontaktu a nošení. Proto pomůže mít miminko u sebe, nosit ho, pohupovat se na fit míči a podobně.

4 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Máte uzliny nebo boule v podpaždí?

Některým ženám se v těhotenství nebo po porodu objevují v podpaždí takové hrbolky. Jsou bolavé, vypadají jako nateklé uzliny. Jedná se o přídavnou mléčnou žlázu, která nemá propojení s prsem. Ačkoliv

Jak docílit správného přisátí?

Správné přisátí je klíčové pro vás i pro miminko. Díky správnému přisátí se zlepšuje tvorba mléka, miminko vydatně pije a prospívá. Zároveň léčí poraněné bradavky a je prevencí bolavých bradavek. Je n

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page