top of page
Vyhledat

Jak jsem (ne)kojila s kloboučky

Můj první porodu byl tak trochu jako ledová sprcha. Rodila jsem v Podolí, vyvolávaným porodem jen proto, že jsem měla po termínu a porod nepřekvapivě skončil akutním císařem. Syna jsem viděla po 7 hodinách na 15 minut v zavinovačce. „Kupodivu“ se nepřisál. Pak zase naše patnáctiminutovka po 3 hodinách a zase nic.

Druhý den jsem vyfasovala kloboučky. Protože má vpáčenou bradu, jak asi můžu čekat, že se přisaje. Takže jsem byla naprosto vystresovaná, že celý život bude mít vpáčenou bradu, k tomu byl covid, takže jsem byla sama a s manželem jsem byla v kontaktu jen po telefonu. A kloboučky jsem vzala, ačkoliv mě sousedka na pokoji jakožto zkušenější druhorodička varovala, že si na ně mám dávat pozor.

No, kojení přes klobouček jakž takž šlo, syn něco vypil. Ono se i ten třetí nebo čtvrtý den tvorba sama o sobě rozběhne, takže se člověk falešně uklidní. Zároveň synovi dali bez mého vědomím umělé mléko.

Jak to bylo dál? Umělé mléko se podařilo odbourat po návštěvě laktační poradkyně o měsíc později. To se stalo během 3 dní.

Kloboučky ale nešlo odbourat. Jde to totiž velmi těžce. Když synovi byly 3 měsíce, přišel bojkot. Pamatuji si, že se nakojil třeba až v poledne a jenom vestoje při chůzi. Pak třeba zase celé odpoledne nic. Prsa jsem měla tvrdá a byla jsem hodně zoufalá.

Nakonec jsem získala jistotu, že to prostě půjde. Kojit s kloboučky už přestávalo být dlouhodobě udržitelné. To mu byly asi 4 měsíce. K tomu jsem při každém cestování měla hrůzu, abych hlavně vzala s sebou kloboučky. Jednoho dne jsem si řekla, že to spolu dáme bez nich. A syn se přisál!

A vydržel celé kojení. A další zase. A pak zase… až jsem to přestala počítat. A kojí se stále, za měsíc mu budou 3 roky.

Kojit s kloboučky dlouhodobě je možné. Jsou to ale vzácné případy a tvorba musí být nadmíru vysoká. Spíš to jsou raritní případy. Většinou dochází k bojkotu, postupnému poklesu tvorby mléka a celé to je velmi psychicky náročné. A to nejde udržet třeba 3 nebo 4 roky. Nikdy ale není pozdě na změnu, sice to vyžaduje trpělivost, ale dá se to.

6 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Máte uzliny nebo boule v podpaždí?

Některým ženám se v těhotenství nebo po porodu objevují v podpaždí takové hrbolky. Jsou bolavé, vypadají jako nateklé uzliny. Jedná se o přídavnou mléčnou žlázu, která nemá propojení s prsem. Ačkoliv

Jak docílit správného přisátí?

Správné přisátí je klíčové pro vás i pro miminko. Díky správnému přisátí se zlepšuje tvorba mléka, miminko vydatně pije a prospívá. Zároveň léčí poraněné bradavky a je prevencí bolavých bradavek. Je n

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page