top of page
Vyhledat

Je nutné střídat prsa při kojení?

Mnoho žen odchází z porodnice s tím, že miminko má pít 10 minut z jednoho prsa, 10 minut z druhého a dost. A po 3 hodinách repete. Ve skutečnosti je to ale zrychlený návod na to, jak mít problémy s kojením co nejdříve. Jak to je s tím střídáním prsou?


Není pravidlem, že miminko pokaždé musí pít z obou prsou, stejně tak není pravidlo, že dítě má pít jen z jednoho prsa.


Nejdůležitější je, jak vypadá pití na prsu. Je miminko správně přisáté? Pije nebo jenom takzvaně dudlá prso a nepije?


Pokud miminko vydatně pije, tak je v pořádku, když se nakojí jen z jednoho prsa. Není potřeba odstříkávat z druhého prsa. Stačí, když ho při následujícím kojení nabídnete jako první. 


Spoustu žen ovšem potřebuje kojit z obou prsou, protože jinak by miminko nemělo dostatečný příjem a nepřibíralo by, jak potřebuje. Vše se odvíjí od toho, jak se miminko u prsu chová, jak pije a jaký má zájem. 


Například při nočním kojení je pro ženu pohodlnější upřednostňovat jeden prs před druhým. Toto ovšem není vhodné, může to mít velké dopady na tvorbu mléka v tom druhém prsu. 


Většina žen má v jednom prsu více mléka než v tom druhém. Někdy je ten rozdíl velmi patrný, jindy opravdu minimálně. Toto se definuje hned po porodu, proto je až kritické, aby se miminko přisálo ideálně v první hodině po porodu a ve vhodnou chvíli se prsa vyměnila. Pokud třeba miminko v prvních hodinách po porodu pije jen z pravého prsa, po celou dobu kojení může v tom pravém být mnohem více mléka než v levém.


Děti reagují na tok mléka. Není potřeba čekat, až se zase mléko utvoří, protože mléko se tvoří během kojení, stejně tak jako kojení se učí kojením.


Čím větší poptávka, tím větší nabídka. Mléko není potřeba šetřit do zásoby. Mléko se tvoří tím víc, čím víc miminko pije. 


Ano, jsou ženy, které kojí roky jen z jednoho prsa. Vyplatí se ovšem udělat kroky, aby se miminko kojilo z obou. 

1 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Máte uzliny nebo boule v podpaždí?

Některým ženám se v těhotenství nebo po porodu objevují v podpaždí takové hrbolky. Jsou bolavé, vypadají jako nateklé uzliny. Jedná se o přídavnou mléčnou žlázu, která nemá propojení s prsem. Ačkoliv

Jak docílit správného přisátí?

Správné přisátí je klíčové pro vás i pro miminko. Díky správnému přisátí se zlepšuje tvorba mléka, miminko vydatně pije a prospívá. Zároveň léčí poraněné bradavky a je prevencí bolavých bradavek. Je n

Bình luận

Đã xếp hạng 0/5 sao.
Chưa có xếp hạng

Thêm điểm xếp hạng
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page