top of page
Vyhledat

Má se raději odstříkávat nebo odsávat? A je to vlastně potřeba?

Mnoho žen tápe a neví, jestli musí odsávat, případně odstříkávat, přitom odsávačka je na mnohých seznamech “must have” věcí do výbavičky. Jak to je?

Jako laktační poradkyně rozhodně poradím raději odstříkávat, než odsávat. Při odsávání hrozí poranění bradavek a pokud žena třeba už má bradavky poraněné, může to poranění ještě zhoršit. Vyskytuje se i opuch z použití odsávačky.

Odstříkávaní kromě toho, že je v podstatě zdarma, nemusíte pořizovat odsávačku, tak je i efektivnější, lépe se reguluje, zachytíte snadněji i malé množství mateřského mléka.

Je zbytečné odsávat nebo odstříkávat preventivně. Navíc mnoho žen neodsaje nic nebo jen minimum, což může být velmi frustrující a přitom to nic nevypovídá o tvorbě mléka a o tom, jak miminko prospívá.

Je vhodné odsávat nebo odstříkávat, když je k tomu důvod. Například když se miminko nepřisává, do 6 hodin od porodu a miminko se nekojilo nebo je odloučené nebo když má žena v těhotenství cukrovku.

Důvodem pro odsávání nebo odstříkávání není snaha o zvýšení tvorby mléka, nadprodukce nebo bolavé bradavky. To jsou situace, které jsou vhodné pro konzultaci s laktační poradkyní, neměly by se ale paušálně řešit odsávačkou.


5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Máte uzliny nebo boule v podpaždí?

Některým ženám se v těhotenství nebo po porodu objevují v podpaždí takové hrbolky. Jsou bolavé, vypadají jako nateklé uzliny. Jedná se o přídavnou mléčnou žlázu, která nemá propojení s prsem. Ačkoliv

Jak docílit správného přisátí?

Správné přisátí je klíčové pro vás i pro miminko. Díky správnému přisátí se zlepšuje tvorba mléka, miminko vydatně pije a prospívá. Zároveň léčí poraněné bradavky a je prevencí bolavých bradavek. Je n

Jak jsem (ne)kojila s kloboučky

Můj první porodu byl tak trochu jako ledová sprcha. Rodila jsem v Podolí, vyvolávaným porodem jen proto, že jsem měla po termínu a porod nepřekvapivě skončil akutním císařem. Syna jsem viděla po 7 hod

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page