top of page
Vyhledat

Mýty a realita o tandemovém kojení

Tandemové kojení je kojení více než jednoho dítěte. Momentálně sama kojím tandem už přes rok a čtvrt. Někdy tady nasdílím celý můj příběh, teď si ale povíme o tom, co lze od tandemu čekat a čeho se nebát.


V těhotenství klesá tvorba mateřského mléka na minimum, kvůli placentě a hormonům. I tak ale mnoho dětí se prokojí celým těhotenstvím až do tandemu. Tady je krásně vidět, že kojení je mnohem víc než jídlo a pití.


Jsou i děti, které se během těhotenství přestanou kojit a po porodu opět začnou.


Kolikrát ženy ale už v těhotenství zarazí obrovská citlivost a bolest bradavek, někdy až averze ke kojení staršího dítěte. U bolestivosti pozor, je důležité hlídat správné přisátí, někdy i mikrotrhlinky na bradavce, které nejsou vidět, mohou způsobit ukrutnou bolest.


Asi nejčastější věta, kterou jsem slýchala, jestli je kojení v těhotenství bezpečné. Ano, je. Dokonce kojení může pomoc při porodu, protože se při něm uvolňuje oxytocin a ten dokáže krásně rozběhnout porod. Během těhotenství ale opravdu riziko nehrozí. La Leche League vypracovala na toto téma studii a taky se setkala za všechny roky s tolika těhotnými ženami, že by se nějaké riziko určitě projevilo. Kojící těhotné ženy nemají více potratů než nekojící ženy.


Tělo ženy je nastaveno na kojení dvojčat. Tudíž nehrozí, že by žena neměla nedostatek mléka a miminko by strádalo. Pokud tandemové kojení začne správně, obě děti se kojí naráz, není důvod, aby ani jedno dítě strádalo.V dalším příspěvku si dáme pokračování a koukneme se třeba na to, co dělat při nemoci a proč má smysl kojit starší dítě.

3 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Máte uzliny nebo boule v podpaždí?

Některým ženám se v těhotenství nebo po porodu objevují v podpaždí takové hrbolky. Jsou bolavé, vypadají jako nateklé uzliny. Jedná se o přídavnou mléčnou žlázu, která nemá propojení s prsem. Ačkoliv

Jak docílit správného přisátí?

Správné přisátí je klíčové pro vás i pro miminko. Díky správnému přisátí se zlepšuje tvorba mléka, miminko vydatně pije a prospívá. Zároveň léčí poraněné bradavky a je prevencí bolavých bradavek. Je n

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page