top of page
Vyhledat

Miminko při kojení kouše

Mnoho žen zažívá, že miminko při kojení kouše. Je to bolestivé a ranky se mohou dlouho hojit. Co může kousání způsobovat?


🌟 Snížení tvorby mléka. Vlivem různých událostí se ženě může snížit tvorba mléka a některá miminka jsou mimořádně citlivá i na tu sebemenší změnu. Někdy koušou na konci kojení, kdy už je mléka méně. V tuto chvíli je zásadní navýšit tvorbu mléka. Pro to je ale zásadní nejprve přijít na to, proč se tvorba snížila.


🌟 Kousání ze spaní. Kolikrát miminko kousne ze spánku. 


🌟 Kousání při růstu zubů. Toto většinou přejde samo od sebe. 


🌟 Miminko laškuje. Miminko může zkusit maminku kousnout a netrpělivě čeká na reakci. Je nejlepší bez emocí (ach, vím, jak těžké to je) říct NE. Na každé miminko taky funguje něco jiného, proto pozorujte svoje miminko a zkuste vyhodnotit, co by mohlo nejvíc zabrat. 


🌟 Dudlíky, lahve, kapsičky. Někdy stačí i jedna ovocná kapsička a zhorší se přisátí a miminko začne kousat. Proto je důležité všechny takové věci okamžitě odbourat.


Ranky na prsu se při špatné léčbě mohou hojit týdny. Někdy má žena tak rozdrásané bradavky, že bolí i mimo kojení. V tu chvíli je nejlepší si zavolat laktační poradkyni, která zjistí příčinu a doporučí ženě kroky pro vyléčení bolavé bradavky. 


Máte zkušenost s kousajícím miminkem? 


2 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Máte uzliny nebo boule v podpaždí?

Některým ženám se v těhotenství nebo po porodu objevují v podpaždí takové hrbolky. Jsou bolavé, vypadají jako nateklé uzliny. Jedná se o přídavnou mléčnou žlázu, která nemá propojení s prsem. Ačkoliv

Jak docílit správného přisátí?

Správné přisátí je klíčové pro vás i pro miminko. Díky správnému přisátí se zlepšuje tvorba mléka, miminko vydatně pije a prospívá. Zároveň léčí poraněné bradavky a je prevencí bolavých bradavek. Je n

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page