top of page
Vyhledat

Moje zkušenost s tandemem, část druhá

V první části jsem popsala svůj příběh v těhotenství a při porodu. V tomto příspěvku se podíváme, jak vše šlo po porodu až doteď.


Kojení po porodu šlo hladce, rozhodně i díky větší informovanosti, čemuž vděčím konzultacím s laktační poradkyní a návštěvám podpůrné skupinky. Miminko se kojilo krásně, celkově bylo vše jednodušší než po prvním porodu a rozhodně i díky šátku a společnému spaní hned od začátků. 


Kojení staršího syna probíhalo přes den dobře, krizové situace byly při uspávání. Když byl manžel v práci, byl zvyklý usínat přes den u prsa. To bylo ale těžké skloubit s miminkem, které bylo stále na mě. Nakonec zafungovala jít ven na hřiště, miminko tvrdě spalo. Po návratu domů jsem ho položila na postel a mezitím uspala staršího syna. Někdy to ale taky nevyšlo, probudil se, starší syn nemohl usnout a tak dále. Byl to pro mě nejstresovější okamžik z celého dne. A kvůli hormonům se objevila právě i averze při kojení, která mě zastihla hodně šokovanou a nepřipravenou. 


Co pomohlo? Jedině komunikace. A taky nemít očekávání. 


V noci se starší syn začal budit, zase bylo mléko a už rozhodně nespal celou noc. V tom byl oporou právě manžel, který staršího syna nosil a vlastně nosí dodnes. Tady ani nešlo o nějaký cílený odstav, syn se rád nosil od muže a pro mě to byla jediná záchrana, jak přežít noc s miminkem. Postupem času se zaběhl režim, kdy se syn nakojí večer a pak až ráno. Ranní kojení je pro něj stále zásadní, přes den se pak kojí podle svých potřeb. 


Třeba během nemocí je kojení kolikrát velkou záchranou pro obě děti. Starší syn je rád, když se kojí oba naráz, tady se s žárlivostí nesetkávám. Máte osobní zkušenost s tandemem?

2 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Máte uzliny nebo boule v podpaždí?

Některým ženám se v těhotenství nebo po porodu objevují v podpaždí takové hrbolky. Jsou bolavé, vypadají jako nateklé uzliny. Jedná se o přídavnou mléčnou žlázu, která nemá propojení s prsem. Ačkoliv

Jak docílit správného přisátí?

Správné přisátí je klíčové pro vás i pro miminko. Díky správnému přisátí se zlepšuje tvorba mléka, miminko vydatně pije a prospívá. Zároveň léčí poraněné bradavky a je prevencí bolavých bradavek. Je n

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page