top of page
Vyhledat

Moje zkušenost s tandemovým kojením, část první - těhotenství a porod

Otěhotněla jsem, když prvorozenému bylo 9 měsíců. Vlivem hormonů a placenty klesne tvorba mléka na minimum. Se snížením tvorby mateřského mléka se syn vypořádal celkem dobře. I když byly chvíle, kdy se jinde než doma nenakojil, ustáli jsme to.


Ve třetím trimestru kojení moc příjemné nebylo, hlavně na pravém prsu, ale dalo se to řešit tím, že jsem syna víc dávala na levé. Taky začal spát celou noc, což bylo pár krásných týdnů před porodem. 


Hodně jsem řešila, jak to bude, až budu rodit. Zvažovala jsem ambulantní porod, měla jsem porodní asistentku. Tu jsem vyměnila, protože neustále kritizovala kojení staršího dítěte, prý on to nepotřebuje a celkově jsme se v tomhle velmi rozcházely. A já potřebovala mít jistotu, že při porodu nebudu řešit, jestli se může kojit nebo ne, když vím, že může. 


Byla jsem registrovaná na Bulovce, na prohlídce ve 36 tt mi pan doktor sdělil, že být jeho ženou, tak mi zakáže rodit přirozeně, protože jsem už císaře měla.


Sdílela jsem tento zážitek na podpůrné skupince, kde mi laktační poradkyně poradila rodit mimo Prahu, třeba v Příbrami nebo v Jihlavě.


V Jihlavě bylo vše úplně o něčem jiném. Je to jedna z mála porodnic, kde dodržují 10 kroků k úspěšnému kojení.


Long story short, porod se velmi vlekl, týden jsem měla dost bolestivé poslíčky a nakonec vlivem všech událostí jsme se dohodli na císaři. Pro mě bylo zásadní, že císař byl ve spinální anestezii, ne v celkové narkóze jako předtím. Miminko bylo hned u mě a starší syn byl kromě porodu celou dobu se mnou. Kojil se hned po porodu na JIPce a návštěvy byly bez omezení a to jsem neměla nadstandard. 


Noc s manželem zvládl syn krásně, mléko nechtěl, manžel ho ponosil a spal dál. Důležité je zmínit, že na manžela byl syn zvyklý, manžel si ho odmala bral do nosítka, takže byl zvyklý u něj usínat. 


Příště se podíváme na tandem po porodu.

1 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Máte uzliny nebo boule v podpaždí?

Některým ženám se v těhotenství nebo po porodu objevují v podpaždí takové hrbolky. Jsou bolavé, vypadají jako nateklé uzliny. Jedná se o přídavnou mléčnou žlázu, která nemá propojení s prsem. Ačkoliv

Jak docílit správného přisátí?

Správné přisátí je klíčové pro vás i pro miminko. Díky správnému přisátí se zlepšuje tvorba mléka, miminko vydatně pije a prospívá. Zároveň léčí poraněné bradavky a je prevencí bolavých bradavek. Je n

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page