top of page
Vyhledat

Novorozenec večer pláče a nemůže usnout?

Ačkoliv miminko nepotřebuje hned od začátku učit na denní a noční režim, večerní chvilky mohou být z celého dne ty nejtěžší.

Miminko pláče, usíná dlouho a vy si říkáte, jestli ho nebolí bříško, není hladové, chce vůbec spát?

U malých miminek stačí i jen 20 minut, aby se dostaly ze stavu lehké únavy do totálního přetažení. Pak se stává, že nejdou uklidnit, nechtějí se kojit a člověk je bezradný.

Pokud se přes den miminko několikrát přetáhne, nenakojí se dostatečně, večer se to může sečíst a výsledkem může být miminko, které se hůř dostává do pohody.

Miminko se nejdřív potřebuje dát do pohody. Nejlépe se takové miminko uklidní v šátku, případně v nosítku. Blízkost, kontakt a houpavý pohyb ho po čase uklidní natolik, že se nakojí a většinou i usne.

Večer může být náročný a stává se běžně, že miminko je neustále na prsu a v kontaktu. A nespí třeba 2 hodiny v kuse.

7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Máte uzliny nebo boule v podpaždí?

Některým ženám se v těhotenství nebo po porodu objevují v podpaždí takové hrbolky. Jsou bolavé, vypadají jako nateklé uzliny. Jedná se o přídavnou mléčnou žlázu, která nemá propojení s prsem. Ačkoliv

Jak docílit správného přisátí?

Správné přisátí je klíčové pro vás i pro miminko. Díky správnému přisátí se zlepšuje tvorba mléka, miminko vydatně pije a prospívá. Zároveň léčí poraněné bradavky a je prevencí bolavých bradavek. Je n

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page