top of page
Vyhledat

Proč je časté noční buzení miminka důležité?

Miminka se většinou budí v noci často. Pokud k tomu mají ty správné podmínky. A dokonce je to žádoucí. Pojďme se podívat proč.

🌸 Časté noční buzení je prevencí syndromu náhlého úmrtí (SIDS) - miminko NEMÁ spát dlouhé časové úseky. Spánek miminka má být lehký, má se budit a kojit. Nemají spát dlouze a hluboce.

🌸 Zavinovačky uměle prodlužují spánek - v zavinovačce spí miminko hlubokým spánkem, který je rizikem pro SIDS. Navíc miminko necítí matku, stále jí hledá a nespí pořádně. Když se k ní dostane, usíná, protože to je to správné místo, ale nechce se kojit. Miminko spí déle, ale nekojí se, jak má.

🌸 Moro reflex v zavinovačce - Moro reflex je ten bleskurychlý pohyb rukama od sebe. Děje se proto, protože miminko hledá matku. Například když je v zavinovačce a ruce nemá svázané u tělíčka. Třeba v šátku miminko žádný Moro reflex nemá.

🌸 Matka je to správné místo - tělo matky je regulované, s miminkem jsou biologická jednotka. Matka je regulátorem fyziologie, voní, a miminko ví, že tam je.

🌸 Miminko v lehkém spánku zpracovává nové dovednosti - budí se, aby se rozvíjel mozek.

🌸 Společné spaní - kojospaní, spaní v jedné posteli, to má nekonečno benefitů. Matka a dítě mají potřebu být spolu, je to naprosto přirozené. Toto základní nastavení pak určí celý život, sebeobraz miminka v dospělosti. Miminko neví, že tam matka je, když je v postýlce. Má nulovou toleranci vůči separaci. A právě matka je ten nejlepší monitor dechu.

Kojíme podle potřeb dítěte a samy vytváříme podmínky, aby se miminko kojilo, jak potřebuje. To je velmi zásadní.

Všechny “body” si postupně probereme do větší hloubky.

6 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Máte uzliny nebo boule v podpaždí?

Některým ženám se v těhotenství nebo po porodu objevují v podpaždí takové hrbolky. Jsou bolavé, vypadají jako nateklé uzliny. Jedná se o přídavnou mléčnou žlázu, která nemá propojení s prsem. Ačkoliv

Jak docílit správného přisátí?

Správné přisátí je klíčové pro vás i pro miminko. Díky správnému přisátí se zlepšuje tvorba mléka, miminko vydatně pije a prospívá. Zároveň léčí poraněné bradavky a je prevencí bolavých bradavek. Je n

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page