top of page
Vyhledat

Proč je dobře, když se miminko často budí?

A má smysl miminku od narození stanovovat režim?

Do 3 měsíců miminko neví, jestli je den nebo noc. Vše se postupem času ustálí, nicméně šestinedělí by mělo být naprosto nerušené. Hlavním cílem je, aby se miminko s maminkou na sebe naladily.

Rolí ženy je hlavně péče o miminko a napojení se na něj. Má se synchronizovat se svým miminkem, ne naopak.

Miminko se má budit často. Na začátku je dobře, když miminko spí jen hodinu a zase se vzbudí. Podle vědce a experta na kontakt kůže na kůži a perinatální neurovědu Nilse Bergmana se po 1 spánkovém cyklu tělu dodává růstový hormon. Tudíž pokud miminko hodinu spí, hodinu je vzhůru, a zase dokola, má víc růstového hormonu. Úlohou spánku dítěte podle N.Bergmana je vytváření obvodů mozku. A až třeba okolo třetího měsíce může mít miminko 2 spánkové cykly za sebou.

Je naprosto normální, že miminko potřebuje pomoc znovu usnout, když třeba přechází z jednoho spánkového cyklu do druhého. Spánkové cykly jsou regulované vůní matky. Kontaktem se miminko nerozmazlí, ani se tím nevytvoří špatný návyk.

1 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Máte uzliny nebo boule v podpaždí?

Některým ženám se v těhotenství nebo po porodu objevují v podpaždí takové hrbolky. Jsou bolavé, vypadají jako nateklé uzliny. Jedná se o přídavnou mléčnou žlázu, která nemá propojení s prsem. Ačkoliv

Jak docílit správného přisátí?

Správné přisátí je klíčové pro vás i pro miminko. Díky správnému přisátí se zlepšuje tvorba mléka, miminko vydatně pije a prospívá. Zároveň léčí poraněné bradavky a je prevencí bolavých bradavek. Je n

Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page