top of page
Vyhledat

Proč má být rodina po porodu spolu?

Hodiny po porodu se vryjí do kůže všem členům rodiny. Sama vnímám porod jako něco transformujícího. Žena porodí dítě, stává se pečovatelkou a muž se stává ochráncem. 

Jak jsem tady už zmínila, kontakt kůže na kůži je naprostým základem po porodu (samozřejmě i kdykoliv jindy!). V prvních dnech má miminko získat mikrobiom své matky, ne někoho jiného. 

Pro tatínky je kontakt kůže na kůži taky důležitý, v prvních 5 hodinách po porodu by měl být tatínek s miminkem v kontaktu kůže na kůži aspoň 30 minut. 

A co dál? Rodina se ma sžívat. Miminko, maminka, tatínek a případně sourozenci, pokud se nejedná o prvorozené miminko. A širší rodina by měla maximálně donést uvařené jídlo, poklidit, pomoc, s čím je potřeba a to stačí. Bohužel stále panuje ve společnosti zažitá představa, že miminko si všichni musí pochovat a užít. Tak to ale není. Toto je základní biologie, kterou nemůžeme měnit. Matka je pro miminko absolutně klíčová, tatínek je velmi velmi potřebý a bez něj by to nešlo. V této sestavě může rodina trávit klidně celé šestinedělí, ideálně v pohodlí domova. Na vše ostatní bude času až až.

1 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Máte uzliny nebo boule v podpaždí?

Některým ženám se v těhotenství nebo po porodu objevují v podpaždí takové hrbolky. Jsou bolavé, vypadají jako nateklé uzliny. Jedná se o přídavnou mléčnou žlázu, která nemá propojení s prsem. Ačkoliv

Jak docílit správného přisátí?

Správné přisátí je klíčové pro vás i pro miminko. Díky správnému přisátí se zlepšuje tvorba mléka, miminko vydatně pije a prospívá. Zároveň léčí poraněné bradavky a je prevencí bolavých bradavek. Je n

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page