top of page
Vyhledat

Spánkové asociace v propojení s kojením

Uspávání kojením je pro miminko ten nejpřirozenější způsob, jak usnout.

Uspávání je jednou z funkcí kojení ✨

Je naprosto normální a přirozené, že v prvních měsících miminko akceptuje uspáváni jen od maminky a jen na prsu.

Jak to je s těmi spánkovými asociacemi?

Někteří doporučují zavádění různých spánkových asociací, třeba bílý šum, pohyb, hlazení po zádech, nošení a podobně. Existují i doporučení, že když chcete přestat uspávat nějakým způsobem, přidejte jinou asociaci a tu původní po nějakém čase eliminujte.

Každé miminko je individuální a každému miminku vyhovuje něco jiného. Stejně jako každá maminka, každý tatínek je individuální a každý má jinou kapacitu a potřeby. I ochotu dělat různé věci. A to je naprosto v pořádku.

Z pohledu laktační poradkyně vyzdvihnu jeden důležitý bod. A to, že při pokusu změnit uspávání kojením na jiný způsob uspávání omezujete kojení. A miminko se kojí, protože to potřebuje. A právě tato změna se může silně odrazit někde jinde. Může dojít k poklesu tvorby mléka, miminko může začít být na prsu nespokojené. Nebo prostě má potřebu kontaktu a neznamená to, že usne rychleji nebo se přestane kojit třeba v noci.

Dost dobře se může stát, že při pokusu odbourat noční kojení se dítě bude chtít nosit a nosit klidně půlku noci. Protože za tím vším je nějaká jeho potřeba, která se potřebuje naplnit. Až dozraje, tak odpadne.

Pro někoho je jeden způsob uspávání nesnesitelný a raději bude třeba nosit dítě, to je v pořádku. Ale nic není sázka na jistotu. Každé dítě zraje a vyvíjí se vlastním tempem.

Miminko se kojí, protože se kojit potřebuje a až k tomu dozraje, bude akceptovat i jiné formy uspávání.

2 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Máte uzliny nebo boule v podpaždí?

Některým ženám se v těhotenství nebo po porodu objevují v podpaždí takové hrbolky. Jsou bolavé, vypadají jako nateklé uzliny. Jedná se o přídavnou mléčnou žlázu, která nemá propojení s prsem. Ačkoliv

Jak docílit správného přisátí?

Správné přisátí je klíčové pro vás i pro miminko. Díky správnému přisátí se zlepšuje tvorba mléka, miminko vydatně pije a prospívá. Zároveň léčí poraněné bradavky a je prevencí bolavých bradavek. Je n

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page