top of page
Vyhledat

Zažité mýty o kojení ve společnosti

Asi jako většina kojících žen se setkávám s vytřeštěnými pohledy, když si třeba jen objednám kafe nebo jen prostě kojím staršího syna. Víceméně všechna témata si tady projdeme detailněji a koukneme se i na výzkumy, které o daných tématech pojednávají. Dnes si tak letem světem projdeme, s čím jsem se za necelé 3 roky kojení setkala já. Co tedy kojící žena může?


Kojící žena může pít perlivou vodu a jíst vše. Tento bod mě napadl až asi jako osmý, ale okamžitě jsem ho přesunula na první místo. Mnoho kojících žen vysadí mnoho potravin, aby miminko nemělo bolavé bříško a tak dále. Mateřské mléko se tvoří z krve a proto mléko nebude perlivé, když si dáte perlivou vodu. Já jím vše, luštěniny, květák, všechny mléčné výrobky, opravdu vše. Bolavé bříško je většinou důsledek nedostatečného příjmu mateřského mléka.


Krkání není potřeba. Toto jsem krásně viděla i sama na synech. Když je miminko správně přisáté, nemá dudlík, nosí se v nosítku, není rutinní krkání třeba. Pokud tam jsou nějaké problémy, v první řadě je dobré zkontrolovat přisátí s laktační poradkyní.


Ani vážení před a po kojení není potřeba. Váhy jsou nepřesné a podle toho se nepozná, jestli miminko pije. To poznáte podle toho, jestli miminko polyká, hýbe bradičkou, dělá pauzy. Laktační poradkyně vás naučí, jak to poznat. 


Druhá část bude příště 🤍 Jaké máte vy zážitky?

3 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Máte uzliny nebo boule v podpaždí?

Některým ženám se v těhotenství nebo po porodu objevují v podpaždí takové hrbolky. Jsou bolavé, vypadají jako nateklé uzliny. Jedná se o přídavnou mléčnou žlázu, která nemá propojení s prsem. Ačkoliv

Jak docílit správného přisátí?

Správné přisátí je klíčové pro vás i pro miminko. Díky správnému přisátí se zlepšuje tvorba mléka, miminko vydatně pije a prospívá. Zároveň léčí poraněné bradavky a je prevencí bolavých bradavek. Je n

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page