top of page
Vyhledat

Zažité mýty o kojení ve společnosti, se kterými se setkávám, část druhá

V minulém příspěvku najdete první část, dnes se podíváme na tu druhou. Co vše může být na denním pořádku kojící ženy?


Kojení na požádání. Pamatuji si, jak jsem po prvním odchodu odcházela z Podolí celá vytěkaná a ve stresu. Dítě se nepřisávalo, šup kloboučky, ale taky jsem dodržovala kojení po 3 hodinách. Miminko se má kojit podle svých potřeb a ve skutečnosti to vypadá, že se kojí třeba v 7:52, 8:15, 8:50, 9:06 a tak dále. 


Kojící žena může pít kafe i alkohol. V rozumné míře je alkohol možný, mléko se tvoří z krve a do krve se dostane opravdu až zanedbatelné množství. A káva je také možná, spousta mých kojících kamarádek pije 2 kafe denně a jejich miminko úplně v pohodě spí. 


Miminko může spát v nosítku a kojit se u toho. Ano, dokonce to je jeho biologická potřeba, navíc velmi prospěšná. 


Kojící žena si může barvit vlasy i používat kosmetiku. Není potřeba, aby se z kojící žena stala eko bio matka, jak mnozí kojící ženy vnímají. 


Kojící žena může většinu léku. Těch nevhodných léků je ve své podstatě úplné minimum. Jednou mi kamarádka řekla, že jí přijde menší zlo vzít si na bolest hlavy paralen a normálně fungovat než být protivná na děti a mít naprosto pekelný den. Jasně, čím méně léků, tím lépe pro každého člověka, ale sem tam to opravdu neškodí. Mamila má na svých webových stránkách informaci snad ke každému léku. 


Během kojení je možné si nechat vytrhnout zub, odstranit znaménko atd. Není potřeba, aby žena během kojení vše odsunula. Většina drobných zákroků je opravdu neškodných. 

1 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Máte uzliny nebo boule v podpaždí?

Některým ženám se v těhotenství nebo po porodu objevují v podpaždí takové hrbolky. Jsou bolavé, vypadají jako nateklé uzliny. Jedná se o přídavnou mléčnou žlázu, která nemá propojení s prsem. Ačkoliv

Jak docílit správného přisátí?

Správné přisátí je klíčové pro vás i pro miminko. Díky správnému přisátí se zlepšuje tvorba mléka, miminko vydatně pije a prospívá. Zároveň léčí poraněné bradavky a je prevencí bolavých bradavek. Je n

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page